LG Photo Awards Katılım Koşulları

Türkiye genelinde, 24.01.2018 – 21.04.2018 tarihleri arasında yapılacak ödüllü yarışma süresince katılımcılar, lgphotoawards.com internet sitesi üzerinden sayfada bulunan yarışmaya giriş yapacaklardır. Yarışma sonuçları 30.04.2018 tarihinde LG sosyal medya hesaplarında açıklanacaktır.

Katılım:

https://lgphotoawards.com micro sitesinden kayıt oluşturarak yarışmaya katılabilirler.

Hediyeler:

 • Birincilik Ödülü – LG V30 Akıllı Telefon, Sprocket Printer
 • İkincilik Ödülü - LG G6 Akıllı Telefon, Sprocket Printer
 • Üçüncülük Ödülü – LG Q6 Akıllı Telefon, Sprocket Printer

Her kategori birincisine LG Bluetooth Kulaklık (Ödül verilecek kategoriler Doğa, Portre, Lifestyle, Mimari, Çocuklar ve Diğer)

Katılımcıların hediye kazanımı aşağıdaki şekilde olacaktır:

Yarışmaya katılan fotoğraflardan kazananlar juri değerlenedirmesi sonucu belirlenecektir. Juri tarafından seçilecek fotoğrafların sahiplerine ödüller verilecektir.

Jüri;

 • Ahmet Göker – Markakod Ajans Başkanı
 • Gül Çabı – LG Marka Pazarlama Bölüm Başkanı
 • Junguk Yoon – Mobil İletişim Ürün Müdürü
 • Yavuz Savaş - Mobil İletişim Pazarlama Müdürü
 • Can Kara – TV Pazarlama Müdürü
 • Serhat Aydın – Beyaz Eşya Pazarlama Müdürü
 • Tayfun Koç – Brand/Shop ISM Müdürü
 • Erkan Terzi – LG Dijital Pazarlama Müdürü

Kurallar

 1. Bu yarışma/uygulama Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde geçerlidir.
 2. Yarışma için gönderilen fotoğrafların LG markalı bir akıllı telefon ile çekilmiş olması gerekmektedir.
 3. Fotoğraf kategorileri Doğa, Portre, Lifestyle, Mimari, Çocuklar ve Diğer olarak sınıflandırılmıştır. Bu kategorilerden herhangi birini seçerek yarışmaya katılabilirsiniz.
 4. Asıl talihliye ulaşılamaması, talihlinin ödülü istememesi ya da talihlinin bilgilerinin sahte çıkması durumunda ödül yedek talihlilere verilecektir.
 5. Ödül kazanabilmek için katılımcıların, gerçek profil bilgileri, güncel bir e-posta adresi, gerçek isim ve soyisim bilgileri ile yarışmaya katılmış olmaları şarttır. Üyelik bilgileri eksik ya da sahte olan katılımcı, uygulamada ödül kazansa dahi, ödül için hak talep edemeyecektir.
 6. Katılımcıların ve kullanıcıların iletişim bilgilerini yanlış ve eksik vermelerinden kaynaklanan gecikmelerden, yaşanacak aksaklıklardan ve hediye hakkının başka bir kişiye geçmesi durumundan LG ve Markakod sorumlu tutulamaz.
 7. Uygulamada kazanılacak ödül ile ilgili KDV ve ÖTV hariç olmak üzere tüm yasal yükümlülük ve harcamalar ödül kazanan katılımcıya aittir. Bu uygulamanın ödülleriyle ilgili herhangi bir vergi yükümlülüğü yoktur.
 8. Katılım Koşulları Sayfası, kullanıcılar tarafından düzenli olarak takip edilmelidir.
 9. Uygulamalarda, tüm üyeler eşit kural ve koşullarda yarışacaktır.
 10. Kazanılan ödül değiştirilemez ve/veya ödülün nakit karşılığı talep edilemez.
 11. Ürün ödülünde verilecek olan ürün ile ilgili oluşabilecek Garanti kapsamında, müşteriden kaynaklanmayan arızalar için ürünün tamirinin mümkün olamadığı durumlarda LG Electronics Ticaret A.Ş. arızalı ürünü aynı model ile ya da kendi belirlediği benzer bir ürün modeli ile değişimini yapabilir.
 12. Yarışmaya dahil edilen fotoğrafların kullanım hakkı sadece fotoğrafı çeken kişiye aittir. LG Electronics Ticaret A.Ş. dereceye giren fotoğrafları ilgili web sitesinde, sosyal medya hesaplarında yayınlayabilecek ve iletişim çalışmaları için yazılı ve online basında kullanım yapabilecektir. İlgili fotoğraflar için sergi çalışması da yapılabiliecektir. Her koşulda fotoğrafı çeken adayın ve fotoğrafın ismi ilgili mecrada yayınlanacaktır.
 13. Sadece ilgili website üzerinden gönderilecek olan fotoğraflar kabul edilecektir. E-posta ya da posta ile gönderim kabul edilmeyecektir.
 14. Her kullanıcı en fazla 10 fotoğraf ile yarışmaya katılabilir.
 15. Yarışmaya gönderilen tüm fotoğraflar orjinal boyutunda olmalı ve 1000 pikselden genişlik ya da yükseklik olarak daha düşük olmamalıdır.
 16. Fotoğrafların ışıklandırma, kontrast, kesme gibi basit ayarlamalarını mobil yazılımlar aracılığı ile yapabilirsiniz. Ancak fotoğraf orjinalini değiştirecek tarzda fotoğraf işlemleri yapamazsınız.
 17. LG ve Markakod şirketleri, bu yarışmaya katılım esnasında, katılımcıların kişisel bilgisayarları ve internet erişimlerinden ve her türlü teknik aksaklıklardan (internet hızının düşük olması, bağlantının kopması vb.) oluşabilecek problemlerden ve söz konusu bilgisayarlara yetkisiz erişim vb. durumlardan kaynaklanabilecek problem ve zararlardan dolayı sorumluluk kabul etmez. Bu itibarla, sitenin hatasız ve kesintisiz çalışacağı garanti edilmemektedir.
 18. Kullanıcı adı ve şifre kullanılarak yapılan her türlü işlem münhasıran şifre sahibinin sorumluluğundadır.
 19. LG ve Markakod şirketleri, uygulama içeriğinden ve yarışmaya katılımdan dolaylı veya dolaysız biçimde yaşanabilecek hiçbir sorundan, maddi ve manevi zararlardan ötürü sorumluluk kabul etmez. Katılımcının işbu kullanım koşullarını herhangi bir suretle ihlal etmesi ve bu sebeple LG ve Markakod’un idari/cezai veya hukuki herhangi bir zarara uğraması halinde LG ve/veya Markakod, oluşan zararı ve/veya kendisine iletilen talep/ödemeleri katılımcıya rücu etme hakkını saklı tutar.
 20. LG ve Markakod her zaman, önceden herhangi bir bildirimde bulunmaksızın söz konusu yarışmayı iptal etme, yarışma koşullarını ve ödülü değiştirme hakkını saklı tutar. Yarışma koşullarını siteden takip etmek yarışmacının sorumluluğundadır.
 21. Uygulamada bilgisayar teknolojilerini kötü niyetle kullanılan kişilerin tespit edilmesi durumunda, bu kişilerin uygulama kayıtları hiçbir uyarıda bulunulmaksızın sistemden silinecek ve uygulamaya/yarişmaya ulaşımları engellenecektir.
 22. Uygulama sayfasında yer alacak yorumlar moderasyona tabi olup; küfür, hakaret ve benzeri olumsuz mesajlar içeren yorumlar moderasyon tarafından silinecektir.
 23. LG ve Markakod, yarışmaya katılan herkese yarışma sonrasında LG ile ilgili tanıtım amaçlı e-posta gönderme hakkına sahiptir.
 24. Yarışmaya/uygulamaya katılan herkes yarışma şartlarını okuyup anlayarak peşinen kabul etmiş sayılır.
 25. LG ve Markakod katılımcıların oluşturduğu içerik ile ilgili olarak her türlü yayma, çoğaltma, umuma iletim ve telif haklarına, mecra sınırlaması olmaksızın süresiz ve bedelsiz olmak üzere sahip olacaktır.
 26. Katılımcılar, içeriklerin kullanılması veya yayınlanmasından/kullanılmaması veya yayınlanmamasından dolayı hiçbir şekilde LG ve Markakod’dan hak ve alacak talebinde bulunamaz.
 27. Uygulama ve kampanya ile ilgili herhangi bir soru, şikâyet ya da yorum Markakod tarafından cevaplanacaktır.
 28. Katılımcıların ürettikleri içeriklerle ilgili olarak LG ve Markakod‘un yasal ve hukuki hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır. Katılımcılar ürettikleri ve sitede yayımlanan her tür içerikten kendileri sorumlu olacaklardır.
 29. Katılımcılardan, kişinin gerçek ve şartlarda belirtilen yaşta olduğunun tespit edilebilmesi için, TC kimlik numarası ve doğum tarihi LG ve/veya Markakod çalışanları tarafından istenebilir. Bu bilgilerin talep edilen sürede tarafımıza ulaştırılmaması durumunda, katılımcı ödül kazanma hakkından feragat etmiş sayılacaktır.

Kimler katılabilir?
18 yaşından büyük herkes LG Photo Awards yarışmasına katılabilir. Yarışma için gönderilen fotoğrafların LG markalı bir akıllı telefon ile çekilmiş olması gerekmektedir.

Yarışmaya katılmak için ücret ödemem gerekiyor mu?
Yarışma ücretsizdir; katılım için herhangi bir ücret ödemeniz gerekmez.

Fotoğraf yarışma kategorileri nelerdir?
Fotoğraf kategorileri Doğa, İnsan, Lifestyle, Mimari, Çocuklar ve Diğer olarak sınıflandırılmıştır. Bu kategorilerden herhangi birini seçerek yarışmaya katılabilirsiniz. İlgili 6 kategoriye fotoğrafınızı dahil edemiyorsanız Diğer kategorisini seçebilirsiniz.

Fotoğrafın renkli ya da siyah-beyaz olması önemli midir?
Fotoğraflarınız her 2 kategoride de olabilir. Renkli ya da Siyah-beyaz fotoğlarınızı yarışmaya gönderebiirsiniz.

Fotoğraf yarışmasına nasıl katılabilirim?
Fotoğraf yarışmasına katılmak için Giriş bölümünden üyelik kaydı açarak, ilgili websitesi üzerinden fotoğraflarını eklemeniz yeterlidir.

Fotoğrafın telif hakları nelerdir?
Yarışmaya dahil edilen fotoğrafların kullanım hakkı sadece fotoğrafı çeken kişiye aittir. LG Electronics Ticaret A.Ş. bu fotoğrafları yazılı ve online hiçbir mecrada yayınlamayacaktır. Sadece dereceye giren fotoğraflar ilgili web sitesinde yayınlanacak ve iletişim çalışmaları için yazılı ve online basında yayınlanabilecektir. Her koşulda fotoğrafı çeken adayın ve fotoğrafın ismi ilgili mecrada yayınlanacaktır.

Hesabıma giriş yapamıyorum?
Sistem ile ilgili tüm problemlerde ilgili websitesi üzerinde bulunan İletişim bölümünden bizimle bağlantıya geçebilrsiniz. En kısa sürede size destek olacağız.

Hangi cihazlarla fotoğrafları çekmemiz gerekiyor?
Yarışmaya katılan fotoğrafların sadece LG marka akıllı telefonlar ile çekilmiş olması gerekmektedir.

Fotoğraflarımı Nasıl Gönderebilirim?
Sadece ilgili website üzerinden gönderilecek olan fotoğraflar kabul edilecektir. E-posta ya da posta ile gönderim kabul edilmeyecektir.

Fotoğraf gönderimlerinde sınırlama var mıdır?
Her kullanıcı en fazla 10 fotoğraf ile yarışmaya katılabilir. Kazanma şansınızı arttırmak için 1’den fazla fotoğraf göndermenizi tavsiye ediyoruz.

Fotoğraflarımı hangi kategorilerde göndermem gerekiyor?
Yarışma Katılım Koşullarında ve ana sayfada belirtildiği gibi istemiş olduğunuz kategoriyi seçerek fotoğrafınızı gönderebilirsiniz. Eğer ilgili kategori yoksa Diğer Kategori Seçeneğini seçebilirsiniz.

1 Fotoğrafı farklı kategoriler içinde gönderebilir miyim?
Her fotoğraf sadece 1 kategori için gönderilebilir. Çoklu kategori seçimi yapılamaz.

Fotoğrafların boyutları ne kadar olmalıdır?
Tüm fotoğraflar orjinal boyutunda olmalı ve 1000 pikselden genişlik ya da yükseklik olarak daha düşük olmamalıdır.

Fotoğraflar için yazılımsal kullanım yapabilir miyiz?
Fotoğrafların ışıklandırma, kontrast, kesme gibi basit ayarlamalarını mobil yazılımlar aracılığı ile yapabilirsiniz. Ancak fotoğraf orjinalini değiştirecek tarzda fotoğraf işlemleri yapamazsınız.

Fotoğraflarımı sisteme ekledikten sonra yarışmaya dahil olduğumu nasıl anlayabilirim?
Fotoğraflarınız sisteme eklendikten sonra yarışmaya katılmak için artı olarak yapmanız gereken birşey söz konusu değildir. Sistem veritabanına eklenen fotoğraflar değerlendirmeye alınacaktır.

Fotoğraflar telif hakları bende mi kalıyor?
Evet; hiçbir şekilde fotoğrafınızın telif haklarını almıyoruz. Sadece ilgili sitede yayınlanması ve dereceye giren fotoğrafların telif hakları kapsamında fotoğrafı çeken kişinin ismi ile yayınlanmasını sağlıyoruz.

Fotoğrafları ilgili siteye yükleyemiyorum?
Sistem ile ilgili tüm problemlerde ilgili websitesi üzerinde bulunan İletişim bölümünden bizimle bağlantıya geçebilrsiniz. En kısa sürede size destek olacağız.

Sonuçları nereden öğrenebilirim?
İlgili websitesini, LG web sitesini ve sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Katılım koşullarında belirtilen tarihte kazanan fotoğraflar açıklanacaktır.

Hala birkaç sorunun cevabını bulamadım, ne yapabilirim?
İlgili sitede yer alan İletişim bölümünden istediğiniz zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz.

LG PHOTO AWARDS

Bu yıl 3.' sü gerçekleştirilen LG Photo Awards fotoğraf yarışmasına hoşgeldiniz. LG marka akıllı telefonlar ile çekilmiş birbirinden güzel fotoğrafların yarıştığı LG Photo Awards’a katılmak oldukça kolay. Katılımın ücretsiz gerçekleştiği fotoğraf yarışmasına Doğa, Portre, Lifestyle, Mimari, Çocuklar ve Diğer kategorilerde başvurabilirsiniz.

Birbirinden güzel ödüller sizleri bekliyor.

LG İLE ÇEKİLMİŞ ÖRNEK FOTOĞRAFLAR